`

האם כדאי ללמוד קורס חשמלאי מוסמך?

פרסם דעה
האם כדאי ללמוד קורס חשמלאי מוסמך?

צעירים אשר מחפשים מקצוע לחיים, יש להם ידיים טובות וחשיבה טכנית, יכולים למצוא לעצמם עבודה בקלות יחסית באמצעות קורס חשמלאי מוסמך, קורס זה מועבר במיטב המכללות בישראל ומטרתו להכשיר חשמלאים אשר יעבדו הן במגזר הפרטי והן הציבורי, הן במבנים פרטיים והן במבנים ציבוריים.
מי שבקיא בעולם החשמל וקורסים בתחום יודע שקיים מדרג בנושא, התחום מתחיל עם עוזר חשמלאי, חשמלאי מעשי, חשמלאי מוסמך ולאחר מכן מגיעים לחשמלאי ראשי, לכן מי שנרשם לקורס הוא כבר בקיא בעולם החשמל ויש לו ניסיון הן מקצועי והן תיאורטי. צעירים רבים מחילים את המסלול בתקופת התיכון או הצבא וממשיכים אותו לאחר מכן במסגרת קורס חשמלאי ראשי כמו זה שנערך במסגרות של מכללות שונות ומגוונות.
לימודים בתחום זה, הם הרבה יותר מאשר לימודי חשמל לצורך עבודה בתחום, מדובר על לימודים שכוללים גם תחומים נוספים, כגון מתמטיקה, פיזיקה, אלקטרוניקה ובקרה. חשוב להדגיש שבמסגרת הקורס לומדים מגוון רחב של חומרים אשר יכולים לעזור גם בתחומים אחרים, למשל במקצועות המחשבים, אלקטרוניקה ועוד. על כן צעירים שמחליטים להירשם לקורס מתוך כוונה להיות חשמלאים יכולים למצוא את עצמם עובדים בתחום אחרים לגמרי ממה שציפו.
מדוע צעירים רבים נרשמים לקורס חשמלאי מוסמך
מלבד רמת העניין ועצם העובדה שמדובר בנושא שמכיל תחומים רבים אשר יכולים לעזור במגוון מקצועות, הרי שרבים מהצעירים לוקחים בחשבון, שתחום כמו חשמל הוא תחום שלעולם יהיה מבוקש, לא מדובר בתחום שייעלם אלא הוא רק מתפתח ומתרחב, לכן בעולם בו שוק העבודה איננו יציב ולא קל להחזיק עבודה במקצוע לאורך זמן, אפשר להבין מדוע צעירים רבים בוחרים במקצוע שהוא יחסית יציב, תמיד אפשר למצוא בו עבודה, עם זה כעצמאים ועם זה כחלק מחברה או ארגון.
קורס חשמלאי ראשי מיועד, כאמור, למי שכבר סיים קורס חשמלאי מוסמך, מי שיש לו רישיון כחשמלאי כזה נהנה מקורס בן 480 שעות אשר מתפרסות על פני שנת לימודים, לעומת זאת מי שהוא חשמלאי מוסמך אך ללא רישיון (כלומר סיים את הקורס אך לא הוציא רישיון), יכול ליהנות ממסלול בן 600 שעות אשר מתפרסות על פני שנת לימודים.
במסגרת הקורס התלמידים נהנים מהאפשרות להכיר את התחום מבחינה תיאורטית ומעשית, כולל עבודה על מכשירים שונים, היכרות עם תכנון מתקנים והתקנתם, לימודי בטיחות בנושא ועוד. הקורס מחייב לעבור מבחנים ולערוך פרויקטים שונים במהלכו על מנת שיהיה ניתן לגשת למבחני קבלת רישיון חשמלאי ראשי.

פורסם בתאריך:
Monday, May 23rd, 2016
פורסם בקטגוריה:
שונות.

אין תגובות לפוסט “האם כדאי ללמוד קורס חשמלאי מוסמך?”