`

מוצרי דפוס אונליין

פרסם דעה
מוצרי דפוס אונליין

האינטרנט כבש אותנו בסערה. הוא משמש  אותנו לתחומים רבים ביניהם קבלת מידע אודות כל נושא וגם בתחום הצרכנות. המסחר האלקטרוני תופס מקום נכבד ביותר בהרגלי הצריכה של אנשים. גם תחום הדפוס לא נשאר מאחור ובתי דפוס אונליין הולכים ותופסים חלק גדול משירותי הדפוס הקיימים, מה שמאפשר ללקוח לבחור את העיצוב המתאים לו מבין אפשרויות רבות המוצגות לפניו ולהגיע באופן עצמאי למוצר המתאים לו.

אילו שירותים נותנים בתי דפוס אונליין?

בתי דפוס אונליין שהם אתרי אינטרנט משוכללים ומתוחכמים ששייכים לבתי דפוס הפועלים גם באופן רגיל. לפיכך, הם מספקים את כל השירותים אותם נותן בית הדפוס כמו הזמנות לחתונה, כרטיסי ביקור, פנקסים המיועדים לניהול עסק כמו חשבוניות מס או קבלות, מוצרי דפוס לא שגרתיים כגון מדבקות או מגנטים, פוסטרים, פלאיירים, שלטים והרשימה עוד ארוכה. כל השירותים ניתנים בהתאמה אישית. הקונספט של דפוס אונליין או דפוס מקוון הוא חלק ממגמה הקיימת בתחום הצרכנות בתחומים רבים שהם מתן אפשרות ללקוח ליצור את המוצר בו הוא מעוניין בעצמו, וזאת מבלי שיש לו ידע או ניסיון בתחום.

מהם היתרונות של דפוס אונליין

באיזשהו מקום, דפוס אונליין הוא שירות מתבקש לאור כל השינויים שעוברים על עולמנו. אם בעבר הזמנת מוצר ממדינה זרה היתה נעשית רק בעזרת חבר שהיה נוסע לטיול באותה מדינה, היום אין פשוט מהזמנת מוצר מחו”ל בעזרת האינטרנט. אם פיתוח תמונות היה נעשה בעבר בחנות צילום בלבד, היום אין בעיה לפתח ולהדפיס תמונות אונליין. לכן, המהפך שחל על עולם הדפוס הוא טבעי. גם עולם הדפוס מצא את הדרך כיצד להתקדם יחד עם ענפים עסקיים אחרים. שירותי דפוס אונליין מאפשרים ללקוח לעצב בעצמו את כרטיס הביקור, ההזמנה לאירוע או כל מוצר דפוס אחר שלשמו פנה אל האתר. האתרים מציבים לרשות הלקוחות שפע של אפשרויות לעיצוב, כולל פונטים שונים, צבעי רקע מרהיבים, עיטורים וניתן כמובן לצרף קובץ גרפי שאינו מוצע באתר. כמו בכל שירות המוצע באינטרנט, גם כאן למרחק ממציע השירות אין כל משמעות. ניתן להעזר בשירותיו של בית דפוס אונליין הנמצא מרחק של קילומטרים רבים ממקום מגוריו של הלקוח, מה שמגדיל את האפשרויות העומדות לרשותו, ואף מביא לתחרות בריאה בין בתי העסק בתחום. גם מבחינת בית העסק ישנם יתרונות לדפוס אונליין. האחד הוא האפשרות לעמוד בקשר רציף עם הלקוח, לעניין אותו במבצעים או לעדכן אותו בשירותים חדשים המוצעים. השני הוא הפחתת כוח האדם הנדרש בכדי לספק את השירותים. העובדה שמרבית העבודה נעשית למעשה בידי הלקוח מצמצמת את העבודה שבאופן רגיל נעשית בידי בית הדפוס ודורשת אחזקתו של מעצב גרפי. כך יכול בית הדפוס להשקיע יותר במבחר סוגי הניירות עליהם ניתן להדפיס את המוצר, לספק שירותים חדשניים ולעבוד בטכניקות הדורשות ציוד יקר יותר. כך בסופו של דבר מקבל הלקוח מוצר איכותי, ממש כפי שרצה וציפה. יש לו אפשרות להתייעץ במידת הצורך אך כיוון שהעיצוב העצמי נעשה בטכניקה פשוטה רוב הלקוחות מעצבים את המוצר בעצמם. לסיכום, היתרון המרכזי בדפוס אונליין הוא כמו בכל שירות הניתן ברשת- האפשרות לבצע את ההזמנה מהבית ללא צורך לקום מהכסא. את בית העסק יכול הלקוח לבחור לאחר שביצע סקר שוק מקיף ומצא את המקום שבו ניתן שירות מספק במחיר סביר, זאת ללא מתן משמעות למיקומו הגיאוגרפי. הטכנולוגיה החדשנית מאפשרת הגעה לתוצאות טובות ואיכותיות.

האם דפוס אונליין עונה על כל הצרכים?

כעת כדאי בכל זאת לשאול את השאלה: האם דפוס אונליין יכול להחליף באופן מלא את בתי הדפוס המסורתיים? האם באמת ניתן לעשות הכל דרך המחשב בתוך העולם הוירטואלי? אין על כך תשובה חד משמעית. נכון להיום מראים הנתונים בשטח כי עדיין יש ביקוש לעבודתם של בתי הדפוס הרגילים ולקיומם עם כל ההוצאות שבאחזקת בית עסק פיזי כמו דמי שכירות בעבור מקום ואחזקת עובדים שיתנו את השירות. עדיין, במיוחד בצמתים חשובים בחייהם, אנשים רבים מעדיפים לראות מיהו האדם העומד מולם ונותן את השירות ולקבל את השירות מגורם אנושי ולא מחשב. לא מעט אנשים יעדיפו את הזמנת הבר מצווה לילד לעצב ולהדפיס בבית דפוס המוכר להם ונמצא במקום מגוריהם. כפי שניתן לראות בענפי מסחר רבים, האינטרנט עדיין אינו משמש תחליף מלא לחיים שמחוץ למסך.

פורסם בתאריך:
Monday, September 16th, 2013
פורסם בקטגוריה:
שונות.

תגובה אחת לפוסט “מוצרי דפוס אונליין”

מנסיון, ממליץ בחום… שירות אדיב ומחירים נמוכים (שזה בעיקר מה שחשוב..)

October 3rd, 2013
ירון