`

אוכל לכלבים: יבש או רטוב?

פרסם דעה
אוכל לכלבים: יבש או רטוב?בהתחלה, כאשר מאמצים לראשונה כלב נושא האוכל לא נראה כמו סיפור גדול. נכנסים לחנות החיות (ברחוב או זו המקוונת) בוחרים אוכל וזהו. אבל בפועל זה לא המצב. יש יותר מסוג אחד של אוכל לכלבים וצריך לדעת להתאים אוכל לכל כלב וכלב, ומשימה מאתגרת זו מוטלת עלינו, בעלי הכלבים.

אחת הדילמות שמולן ניצב כמעט כל בעל כלבים היא באיזה אוכל לכלבים לבחור: האם כדאי אוכל יבש או שמא יש להעדיף אוכל רטוב?. כדי להחליט באיזה סוג של מזון לכלבים לבחור צריך להכיר היטב את מצבו הבריאותי של הכלב, גילו, הצרכים הייחודיים שלו והתנהגותו.

יש לציין ששני סוגי האוכל יכולים להיות טובים – יבש או רטוב, אך לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות. אחרי שתכירו את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם תוכלו להחליט מה הכי טוב לחבר הכי טוב שלכם.

אוכל רטוב לכלבים.

אוכל רטוב לכלבים יכול להיות מקור נפלא לדברים שלא ניתן למצוא באוכל יבש. כך למשל: באוכל הרטוב לכלבים יש הרבה מאוד מים. לכן כאשר אתם נותנים לכלב שלכם מזון רטוב אתם לא צריכים לחשוש מהתייבשות, כי הוא מקבל כמות נאה של נוזלים גם מהאוכל. במידה והכלב שלכם נוטה להתייבשות או אם אתם מתגוררים באזור חם ויבש – אוכל רטוב יכול בהחלט להיות התשובה עבור הכלב שלכם. אך שימו לב, מתן אוכל רטוב לא פוטר אותנו מאספקה שוטפת של מים לכלב. האוכל אינו מהווה תחליף לשתיית מים, הוא רק מעשיר את התפריט של הכלב בעוד נוזלים.
יש עוד יתרון לאוכל רטוב. אם, למשל, לכלב שלכם יש בעיות לעיסה, אוכל רטוב בהחלט יכול לעזור. זה לא נדיר לראות כלבים נאבקים באוכל היבש ומתקשים ללעוס אותו. זה יכול להיות תוצר של זקנה, החלשות השיניים או עקב איבוד שיניים. במקרים כאלו האוכל הרטוב והרך הוא ללא כל צל של ספק הפתרון המתאים ביותר לכלב.

מקרה נוסף שבו כדאי לשקול אוכל רטוב הוא כאשר הכלב מזדקן ומאבד את חוש הריח שלו או שחוש הריח שלו נחלש. יש קשר הדוק בין ריח לבין תאבון, גם אצלנו בני האדם וגם אצל כלבים. כאשר חוש הריח של כלבים נחלש הם מתקשים להריח את האוכל היבש ולא יהיה להם תאבון. אבל לאוכל הרטוב יש ריח חזק יותר וריח זה מעורר במקרים רבים את תאבונו של הכלב המזדקן.

אוכל יבש לכלבים.

יש גם יתרונות להעדפת אוכל יבש לכלבים, בעיקר בגלל הסיבות הבאות: תחילה בשל הנוחות הן לנו, הבעלים, והן עבור הכלב. עם אוכל יבש אפשר להשאיר את מנת האוכל בחוץ כל היום כך שהכלב יכול לאכול מתי שבא לו ובקצב האישי שלו, מבלי שנחשוש מקלקול של האוכל. כמו כן, אוכל יבש לכלבים בדרך כלל יהיה זול יותר, ובאקלים הכלכלי שבו אנחנו חיים כולנו מנסים להדק חגורות. קל וחומר אם יש לכם יותר מכלב אחד בבית. יתרון נוסף שיש לאוכל יבש לכלבים הוא שהאוכל היבש הוא מעין מנקה שיניים. כאשר הכלב שלנו לועס מזון יבש איכותי אז יופחתו הכתמים על השיניים, הפלאק והצטברויות האבנית. יתרה מכך, האוכל היבש אינו משאיר ריח חזק בבית, הוא אינו דורש אחסנה בקירור ואורך החיים שלו ארוך יותר מהאוכל הרטוב.

גם וגם.

לא מצליחים לבחור? לא נורא, אתם בחברה טובה. במקרים כאלו אפשר לשלב גם וגם. במידה והכלב שלכם בריא תוכלו להאכיל אותו באוכל יבש ומדי פעם לפנק אותו באוכל רטוב. לסירוגין, תוכלו לתת לכלב ארוחת אוכל יבש בבוקר וארוחת אוכל רטוב בערב. רק שימו לב שאתם מספקים לכלב שלכם את מנת האנרגיה הדרושה לו ליום ושהאוכל מכיל את כל הרכיבים התזונתיים החיוניים הדרושים לכלב.
פורסם בתאריך:
Tuesday, July 4th, 2017
פורסם בקטגוריה:
בעלי חיים.

אין תגובות לפוסט “אוכל לכלבים: יבש או רטוב?”