`

אפשר לשמור על העקרונות שלנו גם אם אין מסעדות טבעוניות בסביבה

פרסם דעה
אפשר לשמור על העקרונות שלנו גם אם אין מסעדות טבעוניות בסביבהכטבעונית, אני נשאלת לא פעם על ידי טבעונים כמותי כיצד אני מצליחה לשמור על אורח החיים הטבעוני כאשר אני רחוקה מהבית ואין מסעדות טבעוניות בנמצא? האם לא מדובר במשימה בלתי אפשרית?

 

התשובה שלי לחברי הטבעוניים היא שלא משנה היכן אתם – על פסגת הר האוורסט, בטיול אחרי צבא בהודו, יוצאים למסעדה עם חברים בגבעתיים או עומדים לצאת עם כל המשפחה המורחבת לחגוג במסעדת בשרים – תמיד תוכלו לשמור על אורח החיים הטבעוני שבחרתם. ולא, אתם בהחלט לא חייבים להסתפק רק בסלט. נכון, תצטרכו להיערך לכך אולי קצת מראש, אבל היי לא תצטרכו לוותר על מה שאתם מאמינים בו, וזה מה שחשוב.

ואם נוסיף לזה את העובדה שבשנים האחרונות מגמת הטבעונות מתחזקת וכובשת עוד ועוד לבבות ובמקביל מסעדות טבעוניות חדשות רבות נפתחות הן ברחבי הארץ והן בעולם כולו, הרי שהמשימה לא רק אפשרית בהחלט, זו בכלל לא משימה.

 

כאשר אני בחו”ל או כאשר מזמינים אותי למסעדות או מסיבות בשריות אני בוחרת באחת או בכמה מדרכי הפעולה הבאות כדי להבטיח שאחזור הביתה שבעה, מרוצה ושמחה:

 
  • נסו ליצור קשר עם המסעדות לפני שאתם מגיעים אליהן פיזית. אני יודעת שיש הרבה טבעוניים (וגם לא טבעוניים) שמרגישים לא נעים להתקשר למסעדות ולשאול על התפריט שלהן (עם יד על הלב, גם אני לא ממש משוגעת על זה) אבל זה לגמרי עושה את העבודה. אני פשוט מתקשרת ומתחילה לשאול שאלות (כבר יש לי שאלון קצר מוכן באמתחתי 😊). אני שואלת האם יש מנות במסעדה שיכולות להיות טבעוניות? אם באמת אין אף מנה טבעונית, אז אני שואלת אם הם מוכנים לבוא לקראתי ולנסות להכין לי מנה פשוטה (שאינה סלט) כאשר אבוא בעוד יום או יומיים למסעדה שלהם? תתפלאו כמה מסעדנים מוכנים לבוא לקראתנו אם מכינים אותם מראש. לעתים אפילו מפתיעים אותי ומעבירים אליי תפריט טבעוני נפרד שכבר קיים במסעדה אך לא פורסם באתר. יש נכונות לבוא לקראתנו בהרבה מאוד מסעדות, גם אם הן אינן טבעוניות. אל תפחדו לשאול ולחקור.

 

  • הטכנולוגיה כבר כאן והיא באה גם לעזרתנו, הטבעוניים. השתמשו באפליקציות ייעודיות לאיתור מסעדות טבעוניות או לאיתור מסעדות שיש בהן מנות טבעוניות. יש כיום מגוון רחב של אפליקציות שיכולות לעזור מאוד כאשר נמצאים רחוק מהבית, אפילו במדינות רבות בחו”ל. יתרה מכך, באפליקציות הללו תוכלו גם להתרשם מאיכות המסעדות תודות לתגובות והמלצות של טבעוניים שכבר פקדו את המסעדות הללו והשאירו את חוות הדעת שלהם באפליקציות האינטראקטיביות.

 

  • חפשו מסעדות הודיות, תאילנדיות, מזרח תיכוניות, יפניות, יווניות או איטלקיות. יש מטבחים שמזוהים יותר עם אורח החיים הטבעוני או לפחות עם אורח החיים הצמחוני. במזרח הרחוק למשל אפשר למצוא בקלות מסעדות שיש בהם שפע של מנות טבעוניות כי טבעונות הוא חלק מהתרבות וממארג האמונות שלהם. הינדואיזם – הדת השלטת בהודו דוגלת בצמחונות, למשל, ובמסעדות ים תיכוניות יהיה לכם כמעט תמיד טחינה, חצילים וחומוס. כך שגם אם אין ממש ממש לידכם מסעדה טבעונית, חפשו בסביבתכם מסעדות שמזוהות עם מאכלים מן הצומח, ושם בוודאי תוכלו למצוא מנה טבעונית או להרכיב במקום מנה שכזו, בקלות רבה.

 

כאשר אנחנו בבית שלנו, במבצר הפרטי שלנו, אנחנו יכולים להכין לעצמנו בדיוק מה שאנחנו רוצים. אבל כאשר מתרחקים מן הבית העניינים הופכים לקצת יותר מאתגרים. זה לא אומר שאנחנו לא יכולים לטוס לחו”ל, לסעוד עם חברים או משפחה במסעדות או שנידונו לאכול רק סלטים במסעדות. אם מתכוננים קצת מראש ומסבירים עצמנו היטב – אין שום סיבה לדאגה, כל העולם פרוס בפנינו…
פורסם בתאריך:
Tuesday, July 4th, 2017
פורסם בקטגוריה:
אוכל ומתכונים
צרכנות.

אין תגובות לפוסט “אפשר לשמור על העקרונות שלנו גם אם אין מסעדות טבעוניות בסביבה”