`

בלון בקיבה

פרסם דעה
בלון בקיבה

אנשים רבים בעולם סובלים מבעיה של עודף משקל, במקרים של עודף משקל רב תהליך ההרזיה הטבעי ואיבוד המשקל הינו תהליך איטי מאד. כיום קיימים פתרונות רבים לבעיות עודף משקל, קיימים פתרונות כירורגיים כמו ניתוח שרוול או פתרונות לא כירורגים. אחד הפתרונות שקיימים לבעיה מהסוג הזה היא בלון בקיבה.

מהו בלון בקיבה ?

כיום ישנם פתרונות רבים לבעיית עודף משקל אצל אנשים, במידה ואתם בעלי עודף משקל ומעוניינים בפתרון יעיל אך לא כירורגי תשמחו לשמוע על פתרון בשם בלון בקיבה. במהלך טיפול מהסוג הזה יוחדר בלון המלא במי מלחים לקיבת המטופל, הבלון יהיה שם למשך של חצי שנה וכאשר הוא שם הוא גורם לקיבה להכיל פחות מזון ובאמצעותו ניתן לרדת במשקל . לאחר חצי שנה מנקזים את תוכן הבלון ומוציאים אותו מהגוף. החדרתו לקיבה הוא אינו ניתוח כירורגי והוא כולל רק אלחוש של האזור ולא הרדמה מלאה, כמו כן לא נעשה חיתוך של המטופל בדומה לניתוחים אחרים. באמצעותו ניתן לפתור את בעיות עודף המשקל.

היתרונות של בלון בקיבה

לפתרון בעיות המשקל מסוג בלון בקיבה יתרונות רבים על הליכים רפואיים אחרים, ראשית, לא מדובר בהליך כירורגי כך שקיים פחות סיכוי להסתבכות של טיפול מסוג זה. נוסף על כך, בעקבות היותו הליך רפואי פשוט יחסית הוא מתאים ליותר אוכלוסייה שאולי ניתוחים אחרים לא יתאימו להם, לבסוף הוא יכול לסמן בעבור אלה שעוברים את התהליך הזה פתח לשינוי באורך החיים, מכיוון שטיפול זה הוא טיפול הפיך ואם לאחר הטיפול יחזור המטופל לאכול בכמויות גדולות המשקל יחזור, לכן רבים בוחרים לנצל את המומנטום עם הבלון ולשנות את אורך חייהם.

החסרונות של בלון בקיבה

להחדרת בלון לקיבה כפתרון לבעיות עודף משקל יש מספר יתרונות, אך עם זאת קיימים גם מספר חסרונות. ראשית מדובר בהליך איטי בהרבה מהליכים כירורגים כמו קיצור קיבה, התהליך הוא ארוך וביחס לאורכו הירידה במשקל היא קטנה יחסית, שנית במקרים נדירים מאד יכול להיגרם חסימה במעיים כאשר ישנו בלון בקיבה, נוסף על כך מעל 50% מהאנשים שרזו בעזרת בלון בקיבה, לאחר הוצאת הבלון העלו את המשקל בחזרה.

בלון בקיבה – בעד או נגד?

בין אם אתם סובלים מבעיות עודף משקל או מכירים מישהו שסובל, יש לזכור שבסוף כל אחד מאיתנו הוא מקרה אינדיבידואלי ודבר שנכון לאחד יהיה לא נכון לאחר. לכן אין פסיקה חד משמעית בעד או נגד הטיפול הזה. למי שמתלבט מומלץ לפנות למומחים בתחום על מנת להגיע לפתרון הנכון ביותר עבורו בהתחשב בכל מיני נתונים שאתם יודעים על עצמכם. זכרו, השינוי מתחיל קודם כל בראש שלכם, לאחר שתקבלו החלטה תוכלו לעבור טיפול נכון עבורכם.

פורסם בתאריך:
Wednesday, January 25th, 2017
פורסם בקטגוריה:
בריאות.

אין תגובות לפוסט “בלון בקיבה”