`

האם כדאי לעשות דיאטה של ד”ר סימונס

פרסם דעה
האם כדאי לעשות דיאטה של ד”ר סימונס

כיום בשוק קיימות שיטות רבות של דיאטות. רובן מכוונות ללקוחות נשים המודעות ורוצות יותר בהפחתה של משקל.

בדיאטת דר סימונס הפעילות הראשונה נשמעת מופרכת מעט. בתהליך זה על אלו הרצים בדיאטה לאכול במשך יומיים מאכילים טעימים ומשמינים. לאחר שני ימים אלו מתחילים בתהליך של דיאטת דלת קלוריות.

בסיס דיאטת ד”ר סימונס מבוססת על תוסף הומיאופתי שנקרא HCG ועימו צריכה של 500 קלוריות ליום.

ה-HCG הינו הורמון הנוצר על ידי השליה במהלך חודשי ההיריון. חלק מתפקידיו של ההורמון בחודשי ההיריון הוא להבטיח שהעובר יקבל את האנרגיה ורכיבי התזונה להם הוא זקוק וזאת בסנכרון לצריכת הקלוריות של האם. את האספקה של אותה אנרגיה מקבל התינוק ממחסני השומן של האם בירכיים, בישבן ובבטן. השומן עוזב את אזורים אלו ומוצא עצמו בסופו של תהליך אצל העובר. בתהליך זה, גם אם האימא אינה צורכת כמות מספקת של קלוריות, עודפי השומן שלה יעניקו לתינוק את מה שדרוש לו.

סיפור ההתחלה

סיפורה של דיאטת ד”ר סימונס מתחילה שנים אחורה בשנות ה-50 בה הגיע ד”ר אלברט סימונס להשערה שזריקות על בסיס יומי של ההורמון HCG יכולות להביא להפחתה במשקל. בשלב ניסיוני ראשון שערך על אנשים בריאים בעלי עודף משקל דווח על הצרות היקף הירכיים והמותניים וגם תיאבון שפחת בקרבם. מסקנתו הייתה שההורמון בעצם מפרק ומשנע את השומן הנמצא בירכיים, בבטן ובישבן ואף גורם לניתובו כמקור אנגריה ובכך חש הגוף שאין הוא זקוק לתוספת נכבדה של קלוריות מבחוץ.

מתוך אותם ניסויים פותחה דיאטת דר סימונס. זו משלבת זריקות יומיות של הורמון ה-HCG ותפריט מוגבל. דיאטה זו מבוססת על סבב טיפול אחד של עד 40 יום. במשך הדיאטה קיימת הפסקה בשל כך שהגוף מפתח עמידות להורמון ה-HCG ובכך הרצון הוא להחזיר לגוף את הרגישות אליו.

הדיאטה היום

כיום דיאטת ד”ר סימונס המתבסס על הטיפול ההורמונאלי של ה-HCG משווקת בדמות תרסיס אצות ים ללא אותו בסיס הורמונלי. תרסיס זה מיוצר במעבדות של צמחי מרפא ובעלות תו כשרות. התרסיס מביא תחושת שובע ודיכוי הרעב על ידי השאה עצמית. את האצות מיהן מופק התרסיס בודקים בפרמטרים גבוהים של בקרה ואיכות ובסופו מוצר מוגמר טבעי לחלוטין ללא כל הורמון.

אלו הרוכשים את ערכת הדיאטה של ד”ר סימונס מקבלים אף חוברת הדרכה ומתכונים דיאטטיים מגוונים עבור. חוברת זו מכילה הדרכה יסודית הכוללת את כל שלבי הדיאטה ומבוססת היא מתוך מסמך המחקר המקורי של ד”ר סימונס. כמו כן קיימים ליווים טלפוניים לאורך כל הפרויקט וכמובן ליווי של דיאטנית קלינית.

חשוב לציין ולומר שלפני כל האחד הבוחר בדיאטה מסוג זה יש ומומלץ בחום בביצוע של בדיקות דם מגובות באישור של רופא, במיוחד למי שחולה ונוטל על עצמו תרופות.

פורסם בתאריך:
Thursday, April 10th, 2014
פורסם בקטגוריה:
בריאות.

אין תגובות לפוסט “האם כדאי לעשות דיאטה של ד”ר סימונס”