`

האם לבחור בדיקור מערבי בתחום הרפואה האלטרנטיבית?

פרסם דעה
האם לבחור בדיקור מערבי בתחום הרפואה האלטרנטיבית?

אל תוך מגוון הטיפולים האלטרנטיביים נכנס לו טיפול המשלב את הטיפולים מהמזרח עם הידע של המערב. דיקור מערבי הוא הצעקה האחרונה בתחום והוא מציע טיפול אלטרנטיבי בהתבסס על ידע של הרפואה המערבית.

דיקור מערבי – הצעקה האחרונה ברפואה האלטרנטיבית

כשאנו חושבים על רפואה אלטרנטיבית אנו בדרך כלל מדמיינים את כל הטיפולים המשונים – אך הרבה פעמים יעילים – שהגיעו אלינו מהמזרח הרחוק ולמעשה הם מבוססים על הרפואה האלטרנטיבית. אבל יש יוצאים מן הכלל, כדוגמת דיקור מערבי שאומנם מתבסס על הדיקור הסיני אך הוא משלב בתוכו ידע המגיע בתחום הרפואה המערבית.

אם כן, מי אמר שאי אפשר לשלב בין השניים, בין האלטרנטיבי למסורתי?

דיקור מערבי (הנקרא גם דיקור יבש) מסתמך על שלושה תחומי רפואה- אנטומיה, פיזיולוגיה ונוירופיזיולוגיה, שלא כמו הדיקור הסיני או דיקורים אלטרנטיביים אחרים. הדיקור היבש נעשה לאחר אבחון על מנת למצוא את שורש הבעיה שיוצר את הכאבים שאנו חשים, אם אלו כאבי גב, כאבי ראש וכן הלאה.

בעזרת הדיקור המערבי אנו יכולים לטפל במכאובים רבים ושונים, בעזרת מחטים זהות לאלה שמשתמשים בהן בדיקור הסיני. יחד עם זאת, אופן השימוש במחטים הוא שונה לחלוטין מזה הנעשה בדיקור הסיני. כמובן שהמחטים הן חד פעמיות וסטריליות, והן מגיעות באורכים שונים, כאשר כל אורך מיועד לאזור אחר בגוף.

את הדיקור המערבי נהוג לעשות אחת לשבוע על מנת שהגוף יוכל להתאושש בין טיפול אחד לטיפול הבא ולרפא את עצמו.

מה עומד מאחורי הדיקור המערבי?

דיקור מערבי מבוסס על רעיון לפיו כאבים כרוניים נגמרים בשל קבוצת שרירים או שריר מסוים מקוצר שיוצרים מתח, והמתח מלווה כמובן בכאב שלא עוזב את המטופל. שריר מקוצר יכול להיגרם מסיבות שונות, שלא תמיד ידוע מהן. על פי הדיקור היבש, הסיבה היא נוירולוגית. כאשר יש כאב כרוני, יש גירוי של השריר מצד העצב וזה מה שגורם לו לקיצור. מכאן אפשר לומר שהבעיה לא חייבת להיות קשורה בשריר באופן ישיר, אך היא בכל זאת יכולה להשפיע עליו.

קביעת השריר או קבוצת השרירים הבעייתיים יכולה להיעשות אך ורק על ידי בדיקה מקיפה, ורק אחריה אפשר להתחיל בטיפול. הטיפול כולל החדרת מחטים לתוך השריר או קבוצת השרירים המקוצרים. המחט יוצרת גירוי שמשחרר את השרירים.

כמובן שהטיפול יכול להיות מעט לא נעים, בייחוד בפעמים הראשונות, אך אי נעימות זו נחוצה כדי לטפל בבעיה.

ההבדל בין דיקור מערבי לדיקור סיני

ההבדל בין הדיקור המערבי לבין הדיקור הסיני מתחיל מכך שדיקור יבש (מערבי) צריך להתבצע על ידי איש רפואה עם ידע נרחב בתחום האנטומיה והפיזיולוגיה. שנית, המחטים בדיקור היבש מוחדרות ישירות לתוך הנקודות הכואבות. דבר שלישי, תגובה למחטים בדיקור היבש היא בדרך כלל מיידית. ולבסוף, דיקור יבש הוא קצר יותר.

פורסם בתאריך:
Wednesday, September 3rd, 2014
פורסם בקטגוריה:
בריאות.

אין תגובות לפוסט “האם לבחור בדיקור מערבי בתחום הרפואה האלטרנטיבית?”