`

הדברה

פרסם דעה
הדברה

לעתים, אנחנו מוצאים עצמנו בסיטואציות לא נעימות, בהן ישנם מזיקים ואורחים לא קרואים מסוג אחר אצלנו בבית. כאשר זה קורה, אל תחשבו פעמיים: הזמינו שירותי הדברה מקצועיים לפתרון הבעיה. אפילו כאשר הבעיה קטנה כבייכול, ומסתכמת במספר נמלים שראיתם בבית, אין להקטין ראש: מוטב לשכור שירותי הדברה כעת מאשר להזמין שירות מסיבי ויקר יותר כאשר הבעיה תגדל לממדים עצומים. עיקר הבעיה היא בהתרבות המזיקים בביתכם.

לא כל הדברה מסתיימת בהרג המזיק

ישנם דיירים שיעדיפו לעשות הכל ובלבד שהמזיק לא ימות – חלק מטעמים טבעוניים וחלקם מטעמים הומניים כלליים יותר. ניתן להזמין מגוון שירותים ירוקים למיגור התופעה: הדברה ירוקה, הרחקת מזיקים, ועוד. השירות הירוק אינו כרוך בהפצת חומרים כימיים, אלא רק במימוש מטרת הרחקת המזיק או הריגתו בדרך ירוקה. לצערנו, לא תמיד השירות אפשרי: כאשר ישנם נמלים וטרמיטים מחד או עכברים וחולדות מאידך, הדרך היחידה למגר אותם היא זו הקלאסית: ריסוס והפצת רעלים. זאת בשונה מהדברת תיקנים, שניתנת למימוש גם בדרכים ירוקות.

הדברה ככלי אפקטיבי למיגור התופעה

ההדברה אינה רק הכלי הטוב ביותר מבחינה מקצועית, אלא גם היעיל ביותר הלכה למעשה: ישנם דיירים רבים שלא יהססו לקנות תכשירים כמו פאזדוקס ולרסס בעצמם אבל ריסוס במקומות לא נכונים יכול לעשות יותר נזק מתועלת. מלבד זאת, שימוש בחומרי הדברה שנמכרים במרכולים – כמו אותו תכשיר פאזדוקס אינם נמצאים במרכולים מסיבה סתמית:

אלו תכשירים חלשים באופן יחסי, אשר דווקא שימוש בהם מצריך ידע הדברתי רב יותר משימוש בתכשירים קטלניים אשר לא מותרים לממכר לאוכלוסיה הלא מקצועית. התכשירים הללו, שנמכרים רק למדבירים בעלי רשיון משרד החקלאות, אפקטיביים יותר וחותרים ביעילות יתר להרג או הרחקת החיה המזיקה.

פעילות הדיירים בזמן הדברה לא ירוקה

יש לדאוג להרחקת מוצרי מזון מן המטבח, וכן הרחקת בעלי חיים, ילדים קטנים וטף מאזור האירוע. יש לחזור לשגרה על פי לוח זמנים שיימסר לכם על ידי המדבירים. החזרה לשגרה תהיה מדודה, ועל בסיס תכנית אישית שתיבנה עבורכם. בטרם השימוש בארונות ובהתקני האחסון במטבח מומלץ להעביר אותם ניקיון יסודי עם אקונומיקה וחומרי ניקיון משלימים.

פורסם בתאריך:
Wednesday, December 31st, 2014
פורסם בקטגוריה:
בריאות.

אין תגובות לפוסט “הדברה”