`

לימודי רפואה בחו”ל – יתרונות וחסרונות

פרסם דעה
לימודי רפואה בחו”ל – יתרונות וחסרונות

 ישראלים רבים חולמים להיות רופאים, אך ללימודי רפואה מתקבלים רק הטובים ביותר, ולכן לא מעט אנשים נאלצים לוותר על החלום הזה. על מנת להתקבל ללימודי רפואה בישראל, צריך ממוצע בגרות גבוה במיוחד וציון פסיכומטרי “בשמיים”. אז מה עושים כל אלה שלא מתקבלים? יש כמה אפשרויות. אפשר לנסות לשפר את הבגרויות ואת הציון הפסיכומטרי, ואפשר גם להירשם ללימודי רפואה בחו”ל. מסלול זה הוא כמובן יקר יותר, אך תנאי הקבלה במדינות רבות הם קלים יותר, וכך רבים יכולים להגשים את חלומם ולהפוך לרופאים, וגם לזכות בחוויה של לימודים בחו”ל. עוד על היתרונות והחסרונות של לימודי רפואה בחו”ל בכתבה הבאה.

 למי מתאים ללמוד רפואה בחו”ל?

אם חלום חייכם הוא להיות רופאים ולא התקבלתם ללימודי רפואה בישראל (ואכן – תנאי הקבלה בישראל הם קשים מאוד), אתם יכולים לשקול אופציה של לימודי רפואה בחו”ל. יש מדינות רבות בהן ניתן ללמוד רפואה, בין היתר – ארה”ב, הונגריה, רומניה, איטליה, סלובקיה ועוד. בחלק מהמדינות הללו (בעיקר במדינות מזרח אירופה), תנאי הקבלה הם קלים יותר מאשר בישראל, ולכן יש לא מעט סטודנטים ישראלים לרפואה אשר לומדים בחו”ל. כמובן שזה צריך להתאים לאופי שלכם. לא כל אחד יכול לעזוב את מדינתו ולעבור לשנים רבות לחו”ל (לימודי רפואה הם ארוכים במיוחד – לפחות 6 שנים). זוהי אמנם חוויה מיוחדת ומאוד מעשירה, אך היא לא מתאימה לכולם, ועליכם לשאול את עצמכם אם אתם מסוגלים לגור במדינה זרה כל כך הרבה שנים וגם ללמוד בשפה זרה. וכמובן – יש את עניין התקציב. לימודים בחו”ל הם יקרים יותר וחשוב לקחת זאת בחשבון.

 ללימודי רפואה בחו”ל יש בעיקר יתרונות. היתרון המרכזי הוא האפשרות להגשים את חלומכם ולהפוך לרופאים. עבור מי שאין לו את האפשרות ללמוד בישראל (כי לא התקבל) יתרון זה הוא למעשה עולם ומלואו! אך יש גם יתרונות נוספים – תנאי הקבלה הנוחים, השהייה במדינה זרה שהיא חוויה בפני עצמה, הלימודים בשפה זרה המאפשרים ללמוד שפה נוספת, וכמובן – ההיכרות עם אנשים ממדינות רבות ומתרבויות מגוונות. החיסרון המרכזי הוא כמובן המחיר הגבוה של הלימודים. לימודים בחו”ל עולים הרבה יותר מאשר לימודים בישראל, ויש לקחת בחשבון גם את העלות של המגורים והטיסות. רוב הסטודנטים שלומדים רפואה לא יכולים לעבוד במהלך הלימודים מכיוון שהמדובר בלימודים אינטנסיביים מאוד, ולכן הפן הכלכלי הוא בהחלט חשוב ויש לקחת אותו בחשבון. חיסרון נוסף הוא עבור אותם אנשים שלא מעוניינים לעבור למדינה זרה לתקופה כל כך ארוכה. לא לכולם זה מתאים ואם אתם נמנים על האנשים שאוהבים לחיות וללמוד רק בישראל, יכול להיות שלימודי רפואה בחו”ל אינם בשבילכם.

 לסיכום, יש לא מעט שיקולים שיש לקחת בחשבון כאשר מחליטים ללמוד רפואה בחו”ל. מצד אחד יש לבחור במוסד לימודים איכותי ומכובד (ויש לא מעט כאלה ברחבי העולם), ובמקביל יש לקבל החלטה משמעותית שלא מתאימה לכולם – לעזוב את ישראל למספר שנים. יש לקחת בחשבון גם את הנושא הכלכלי, את תנאי הקבלה הנוחים יותר ואת עצם העובדה שלומדים בשפה זרה. בסופו של דבר – אם חלומכם הגדול הוא להיות רופאים ולא התקבלתם ללימודים בישראל, לימודי רפואה בחו”ל יכולים להיות פיתרון מושלם עבורכם וגם חוויה שתזכרו לכל החיים!

פורסם בתאריך:
Thursday, June 27th, 2013
פורסם בקטגוריה:
בריאות
לימודים
עבודה.

אין תגובות לפוסט “לימודי רפואה בחו”ל – יתרונות וחסרונות”