`

מה עדיף? השתלת שיניים או שיניים תותבות?

פרסם דעה
מה עדיף? השתלת שיניים או שיניים תותבות?

כאשר השיניים הטבעיות שלנו נושרות או נפגעות ללא היכר, צריך לחשוב על אלטרנטיבות

מראה השיניים שלנו ובריאות השיניים שלנו הם חלק בלתי נפרד מהבריאות שלנו ומהמראה שלנו ככלל. לא בכדי, אנחנו משקיעים כמה דקות טובות בכל יום בשמירה על השיניים שלנו ובניקיון שלהן – ועבור רבים מאתנו, ישנה גם השקעה נרחבת יותר מבחינת זמן ומבחינה כספית בניסיון להגיע למראה שיניים ולבריאות שיניים אופטימליים. עם זאת, לא תמיד המציאות עובדת כמו שאנו רוצים שהיא תעבוד, ולעתים אנחנו סובלים מנשירת שיניים ומשיניים לא בריאות במצב בלתי הפיך, ואנחנו צריכים להתחיל לחשוב על אלטרנטיבות – כאשר ישנה אפשרות של השתלת שיניים מול אפשרות של שיניים תותבות.

טיעונים בעד וטיעונים נגד – השתלות שיניים מול שיניים תותבות

  • השתלות שיניים – הטיעונים בעד השתלת שיניים מדברים בעד עצמם. מדובר בפתרון איכותי וקבוע, שמחליף הלכה למעשה באופן קבוע את השיניים שלנו, מספק לנו הן תחליף לשורש השן והן לשן עצמה, וכך הוא הופך לחלק בלתי נפרד מאתנו, באחוזי הצלחה גבוהים מאוד. מאידך, הטיעונים נגד מצביעים על כך שמדובר בתהליך יקר, שלא מתאים לכל אחד – בין אם מבחינה כלכלית, ובין אם בשל חוסר התאמה לגילאים מבוגרים ולחניכיים פגועות.
  • שיניים תותבות – בניגוד להשתלות שיניים, שיניים תותבות הן פתרון שאינו פתרון קבוע, אלא רק תחליף שניתן להכניס ולהוציא מהפה לפי הצורך. זהו פתרון שהטיעונים בעדו לעומת השתלות השיניים הם המחיר הנמוך יותר שלו, וכן ההתאמה שלו למי שלא זקוק לפתרון קבוע או למי שתהליך השתלת השיניים הוא ארוך וקשה מדי עבורו (קשישים, לדוגמה). עבור אנשים צעירים ובריאים באופן כללי – זהו פתרון שאינו מומלץ, ואת טיעוני הנגד קל להבין.

בסופו של דבר, ברור מהו הפתרון הקבוע הטוב יותר

אם אתם מחפשים פתרון קבוע איכותי למצב של נשירת שיניים ושל ירידה בבריאות השיניים, הרי שהשתלת שיניים היא ללא ספק הפתרון עבורכם. שיניים תותבות, בהקשר זה, הן יותר בבחינת פלסטר על פצע ופחות פתרון איכותי לטווח הארוך – בדגש על גילאים צעירים יותר, כאמור.

פורסם בתאריך:
Sunday, December 25th, 2016
פורסם בקטגוריה:
בריאות.

אין תגובות לפוסט “מה עדיף? השתלת שיניים או שיניים תותבות?”