`

מכונת CNC

פרסם דעה
מכונת CNCעיבוד שבבי הוא דבר אשר בעזרתו ניתן לייצר חפצים שונים לצורך מטרות שונות. בעבר במפעלים אשר היו עוסקים בתחום עיבוד שבבי המיועד לצורך חלקים שונים של מכונות, כלי עבודה וחפצים שונים, היו עובדים אנשי מקצוע אשר עברו הכשרה בתחום הפעלת המכונות הללו ונקראו חרטים או כרסמים. אנשי המקצוע הללו ידעו לעבו על המכונה באופן האידאלי ובאמצעות ההפעלה הנכונה באופן המתאים ליצירת כל חלק וחלק, הם היו יוצרים את החלקים או כל כלי אחר הרלוונטי לצורך מטרתו. אולם כיום, לרוב את המכונות הוקנבציונאליות אשר מאחוריהם עמדו אנשי המקצוע העוסקים בתחום זה באופן ספציפי, מחליפים מכונות CNC אשר פועלות באופן שונה מהמכונות הקונבנציונליות

במה שונה מכונת CNC ממכונה קונבנציונלית

מכונה CNC היא מכונה אשר מיועדת לצורך עיבוד שבבי של חלקים שונים. עיבוד שבבי רלוונטי מאוד עבור יצירת חלקים אשר אמורים להיות מיוצרים באופן מדויק וספציפי, בכדי לשמש עבור מטרתם. המכונה יוצרת את החלק באמצעות חריטה של הקווים המדויקים בחלק הרלוונטי לשימוש. ההבדל בין מכונת CNC לבין מכונה קונבנציונלית נוגע בעיקר לאופן השימוש במכונה. בעוד שאת המכונה הקונבנציונלית מכוון ומפעיל איש המקצוע בזמן אמת של הכנת כל חלק, בהתאם לסוג הפעולה הנדרשת בכל שלב ושלב להכנת החלק, הרי שבמכונת CNC כל הפעולה נעשית באמצעות הזנת נתונים בתכנה על החלק הרלוונטי. בתוכנת מחשב ספציפית מזינים את הנתונים לגבי כל שלב בעבודה על החלק ולגבי כל פעולה אשר המכונה צריכה לבצע בו בכדי שהוא יהיה מוכן לצורך שימוש. לאחר הזנת הנתונים בתוכנה המכונה פועלת באופן עצמאי ומיישמת את הנתונים שהוזנו בה.

יתרון מכונות CNC
חשוב לדעת שלא כל מכונת CNC  היא מכונה טובה ואיכותית. כך למשל, במכונות CNC  רגילות שיש צורך להזין נתונים בתוכנה כדי ליצור את החלקים, לא פעם נוצרות טעויות שונות במהלך העבודה בגלל נתונים לא נכונים שהוזנו בתוכנה. לכן כיום ישנן מכונות CNC  איכותיות יותר, אשר משלבות בהן גם את שיטת המכונה הקונבנציונלית. במכונות מעין אלו ניתן לדבר אל המכונה בשפת בני האדם ולתת לה את ההוראות הרלוונטיות לצורך יצירת החלק בכל שלב ושלב במכונה. איש המקצוע אשר מפעיל את המכונה באופן פיזי, יוכל להפעיל אותה באמצעות רישום הוראות מדויקות בתוכנה הרלוונטית להפעלת המכונה.

הטכנולוגיה מביאה עמה בשורות בכל תחומי החיים. כאשר מדובר בתחום עיבוד שבבי, הטכנולוגיה הופכת אותו לעבודה קלה, איכותית, מדויקת ומועילה יותר.
פורסם בתאריך:
Tuesday, August 7th, 2018
פורסם בקטגוריה:
צרכנות.

אין תגובות לפוסט “מכונת CNC”