`

מסור שרשרת

פרסם דעה
מסור שרשרתגיזום ענפים דקים המפריעים לנוף הגינה או לנוחיות השוהים בה, כריתת גזעים עבים או כריתת ענפים עבים- את כל פעולות הגינה הללו ניתן לבצע בעזרת מסור שרשרת לסוגיו השונים. מסור שרשרת הוא כלי גינון אשר קשה לתחזק גינה באופן מושלם בלעדיו. זהו כלי שגילו את יכולותיו ועוצמתו כבר במאה ה- 19 והוא שימש למטרות שונות מגינון, אך מהר מאוד החלו להשתמש בו לחיתוך עצים למטרות הסקה והתוצאות הביאו לכך שעד היום משתמשים בו בכל הקשור בעצים. עם הזמן נעשה פיתוח של הכלי כך שישמש מקצוענים העוסקים בחיטוב עצים כמו גם גננים מקצועיים או בעלי גינות המעוניינים לשמור על צורתם של העצים והשיחים.

כיצד פועל מסור שרשרת?

מסור שרשרת מורכב מידית, שרשרת וסכין חדה. השרשרת מסתובבת סביב המסור ותוך כדי כך הסכין חותכת את כל שנקרה בדרכה. מסורי שרשרת נבדלים זה מזה בגודלם ועוצמתם כמו גם בספק המעניק להם את כוח העבודה. מסור זה גדול ועוצמתי במיוחד אשר עובד באמצעות תערובת של שמן ודלק המוכנסת למיכל מיוחד בו. ישנם מסורי שרשרת הפועלים באמצעות חשמל וישנם כאלה העובדים על סוללות.

עוצמה גבוהה ונגישות
אם הנכם בעלי מקצוע בתחום העץ, ללא ספק מסור בנזין מלווה אתכם בעבודתכם. יתרונותיו של מסור זה הוא בגודלו ועוצמתו- הוא מסוגל להתמודד גם עם גזעי העץ העבים ביותר. בנוסף, הוא נייד לחלוטין- מקור הכוח שלו נמצא עימו באופן קבוע, זאת בניגוד למסור שרשרת הזקוק לנקודת חשמל בכדי לפעול או מסור המופעל על סוללות הפועלות לזמן קצר ודורשות הטענה. עם זאת, הכובד שלו יכול להוות חיסרון ולכן בגינה הביתית הוא פחות נמצא בשימוש.

מסור חשמלי- גודל ומשקל נוחים לעבודה

היתרון המרכזי של מסור חשמלי הוא גודלו הסביר ומשקלו הקל לעומת זה של המסור המכני. הוא מתאים לכריתת עצים קטנים, גיזום ענפים ועוד, ובדרך כלל לצרכים ביתיים הוא מספיק. מסור שרשרת הפועל באמצעות סוללות הוא קטן אפילו יותר ומתאים לגיזום ענפים. כל מסורי השרשרת דורשים שימון של השרשרת והשחזה של הסכין מדי תקופה בכדי למנוע בלאי. מסור בנזין זקוק גם למילוי מיכל הדלק בתערובת שמן ודלק מתאימה ולריקונו לאחר מספר ימים בהם לא נעשה שימוש במסור.

 
פורסם בתאריך:
Wednesday, August 19th, 2015
פורסם בקטגוריה:
צרכנות.

אין תגובות לפוסט “מסור שרשרת”