`

הלבנת שיניים

פרסם דעה
הלבנת שיניים

ישנן סיבות רבות לכך ששיניים מאבדות את צבען הלבן, מלבד הסיבות הגנטיות. בין הסיבות הנפוצות:

צריכת משקאות שגורמים לכתמים כמו קולה, תה, קפה, או יין אדום. גם צריכה של פירות יער שצבעם כהה, שימוש בטבק, שימוש מופרז בפלואוריד, שימוש בתרופות מסוימות – גורמים לשיניים מוכתמות.

בנוסף לכל אלה, טראומה לשיניים שהתרחשה בעת תאונה, או בגין תהליך של הזדקנות שבו האמייל על השן מתחיל להיות דק יותר – גם הם גורמים לכתמים על השיניים.

כשדנים בעד ונגד הלבנת שיניים צריך להבין שיש אנשים שהם מועמדים טובים לטיפול זה, ויש כאלה שפחות.

בעד הלבנת שיניים

–          הלבנת שיניים היא אידיאלית עבור מטופלים שיש להם שיניים בריאות, ללא סתימות, וחניכיים בריאות, ורוצים להבהיר את החיוך שלהם.

–          מטופלים עם שיניים בריאות שיש להם כתמים צהובים על השיניים וחלמו תמיד על חיוך זוהר, הם המגיבים הטובים ביותר להלבנת שיניים.

נגד הלבנת שיניים

–          ברוב הפעמים טיפול ההלבנה אינו מחזיק מעמד לאורך זמן ויש לחזור עליו, מה שעלול לפגוע בסופו של דבר בשכבת האמייל של השן.

–          הלבנת שיניים עלולה להגביר את הרגישות בשיניים בעיקר בעת אכילה ושתייה קרה וחמה.

–          יש נסיבות שבהם טיפול הלבנת השיניים אינו מומלץ, וכדאי מאוד להימנע ממנו:

  • נשים בהיריון וצעירים. הלבנה אינה מומלצת לנשים בהריון ולילדים מתחת לגיל 16 שאצלם ההתפתחות של אזור הפה עדיין לא הסתיימה.
  • אנשים עם שיניים רגישות ואלרגיות למוצרים שונים. אנשים אלה, שסובלים מנסיגת חניכיים, או משחזור שיניים לקוי, צריכים להתייעץ עם רופא השיניים לפני שייגשו לטיפול הלבנת שיניים. גם כל מי שאלרגי לחומרי ההלבנה לא צריך לעבור טיפול הלבנה.
  • מחלות חניכיים, אמייל שחוק ושורשים חשופים או אנשים שאיבדו שיניים ועברו השתלת שיניים – לא מתאימים בדרך כלל להלבנת שיניים. טיפול ההלבנה עלול להגביר את הרגישות, וגם לא יפעל על שורשי שן חשופים או שיניים ששכבת האמייל שלהם דקה מדי.
  • סתימות כתרים ושחזורים אחרים. כתרים וחומרים שמשמשים לשחזורי שיניים כמו גם השתלת שיניים לא ילבינו כתוצאה מטיפולי הלבנה. במקרים אלה המטופלים עלולים למצוא את עצמם עם הלבנה לא אחידה של השיניים שלהם.
  • ציפיות לא מציאותיות. אנשים שמצפים שהשיניים שלהם יהפכו להיות מסנוורות מרוב לובן, עלולים להתאכזב כשייראו את תוצאות ההלבנה. מי שמעשן צריך להיות מודע לכך שתוצאת ההלבנה תהיה מוגבלת, אלא אם כן יפסיקו לעשן, במיוחד במהלך ההלבנה.

באדיבות – רביב קליניק – מרפאת שיניים

פורסם בתאריך:
Tuesday, March 25th, 2014
פורסם בקטגוריה:
בריאות.

אין תגובות לפוסט “הלבנת שיניים”