`

מחפשים לשכור דירת יוקרה בתל אביב? 2017 זו השנה שלכם

פרסם דעה
מחפשים לשכור דירת יוקרה בתל אביב? 2017 זו השנה שלכםלא משנה עם דיברנו על שוק דירות היוקרה להשכרה בתל אביב – כולם הסכימו פה אחד – שנת 2017 היא השנה בה’ הידיעה לכל מי שמחפש דירות יוקרה בתל אביב לצורכי השכרה. מופתעים? גם התל אביבים.

הרי אם תשאלו תל אביביים לאיזה כיוון שוק הנדל”ן המקומי ילך השנה? – תשמעו מכולם את התשובה הבאה – לכיוון מעלה. אך אם תבדקו את הנתונים בעצמכם תראו שהעלייה ההיסטרית במחירי השכירות של נדל”ן יוקרתי בתל אביב קפאה במהלך שנה האחרונה.

בהקשר הזה שוק דירות היוקרה בתל אביב להשכרה קצת מזכיר את שוק הדירות הסטנדרטיות בתל אביב, וזה מחזה נדיר כי על פי רוב לשוק דירות היוקרה יש חוקים משלו. זה קורה אצלנו בתל אביב אבל זה גם קורה בערים נוספות בעולם למשל בניו יורק.

מדוע קפא מחיר השכירות של דירות יוקרה בתל אביב?

  • כנראה שיותר מדי משקיעים רכשו בשנים האחרונות דירות יוקרה לצרכי השקעה ויש כרגע הצפה של דירות יוקרה להשכרה באזור תל אביב. כלומר ההיצע גדול מהביקוש.
  • ייתכן ועליית המחירים החדה שחווינו בשנים האחרונות קפאה כי שוכרים החליטו שלא לשתף פעולה עם משכירים שגובים מחירים מוגזמים, מוגזמים גם לדירות יוקרה ברמת פרמיום.  • גם תנופת הבניה היוקרתית בתל אביב עשויה להשפיע על הקיפאון שאנחנו חווים בשנה זו. תל אביב מספקת מגורים יוקרתיים לשמנא והסלתא של ישראל ויזמים מזהים את הפוטנציאל שטמון בפרויקטים כאלו. עקב כך אנחנו עדים לעוד ועוד התחלות בניה של פרויקטים יוקרתיים בעיר למרות שיש תחושה של רוויה.

ומה עם מחירי השכירות של דירות יוקרה בעולם?

ובכן, ישראל בכלל ותל אביב בפרט – לא שונים מהעולם. כאשר שוחחנו עם סוכני נדל”ן יוקרתי בארצות הברית הם דיברו על שנת 2017 כשנת מפנה בשוק הנדל”ן, במיוחד עבור משכירי דירות יוקרה.

בנג’מין, סוכן נדל”ן בניו יורק שמתמחה באזור מנהטן סיפר לנו: “רק לפני חודשיים בעל דירת יוקרה להשכרה שלא הצליח להשכיר את דירת היוקרה שלו במנהטן במשך כמה חודשים טובים החליט להציע חודשיים שכירות מתנה בתמורה להתחייבות השכרה בת שנתיים. וזו רק דוגמה אחת מיני רבות”.

עוד המחשה לקפאון במחירי השכירות בשוק הנדל”ן היוקרתי העולמי קיבלנו מיושו, סוכן נדל”ן שעובד בטוקיו: “גם בטוקיו משהו קורה בשוק הנדל”ן היוקרתי. בעלי דירות יוקרה לא מעלים מחירים לשוכרים שלהם השנה וגם אם השוכרים שלהם מתפנים – הם עדיין לא מעלים את המחירים. זאת למרות בדרך כלל החלפת שוכרים זו פרצה שמאפשרת לבעלי בתים להעלות עוד קצת את השכירות לשוכר הבא”.

ניו יורק, טוקיו ותל אביב ממש לא לבד, מומחים מכל העולם מזהים את המפנה בשוק ההשכרה של דירות היוקרה ופועלים כדי להפוך את הנכסים היוקרתיים שלהם לאטרקטיביים יותר. חלק עושים את זה על ידי הוספת פסיליטיז והעשרת נכסי היוקרה שלהם באבזור קורץ וחלק פשוט מקפיאים את מחירי השכירות או מציעים תמריצים מעניינים ומפתים. אין ספק ששנת 2017 היא השנה של מי שמחפש להשכיר דירת יוקרה אלגנטית במחירים הוגנים ולשמור על הוגנות זו לארוך זמן.
פורסם בתאריך:
Tuesday, July 4th, 2017
פורסם בקטגוריה:
נדלן.

אין תגובות לפוסט “מחפשים לשכור דירת יוקרה בתל אביב? 2017 זו השנה שלכם”